Edunvalvonnan ajankohtaista 10/2025

Edunvalvonnan ajankohtaista lokakuussa:

  • Selvitettiin eri kursseilla kurssikirjallisuuteen ja sen saatavuuteen liittyviä asioita. Tämän pohjalta esim. rikosoikeuden kurssilla selvennettiin kurssivaatimuksiin kuuluvaa kirjallisuutta.
  • Pidettiin opintojaoston kokous, jossa keskusteltiin muun muassa laajentavien kurssien tarjonnasta sekä erikoistumisjaksojen ohjauksen yhtenäistämisestä.
  • Osallistuttiin koulutustoimikunnan kokoukseen, jossa keskusteltiin mm. uusista erikoistumisjaksoista ja valinnaisista kursseista sekä opinto-ohjauksen kehittämisestä.
  • Käytiin keskusteluja aloituspaikkojen lisäämispäätökseen liittyen niin Juristiliiton ja tiedekunnan kanssa kuin myös hallopedien ja opintojaoston kesken.
  • Ensi vuoden keskeiset toimijat, opintovastaava ja puheenjohtaja, valittiin. Onnea Zozan ja Iiro! ❤️

    Tule kysymään lisää opintovastaava Niilolta!


Hei nämäkin voisivat kiinnostaa sinua!