Ryhmäkuva

Kähminnät ja Hallitusvaalit 2017

Vuoden 2017 Hallitusvaalit lähestyvät! Ennen vaaleja on perinteisesti järjestetty Kähminnät, joissa yhdistyksen jäsenillä on mahdollisuus tentata ja kuulustella hallitusehdokkaita. Kähminnät järjestetään tänä vuonna 16.10. kello 17 Publicumilla, ja yhdistyksen II sääntömääräinen kokous samassa paikassa viikkoa myöhemmin 23.10. 

Käminnät ovat ensisijainen tilaisuus tutustua ehdokkaisiin, ja heiltä tulisikin kysyä mahdollisimman paljon sekä kiperiä kysymyksiä. Ehdokkaat ovat jo ennakkoon vastaneet nykyisen hallituksen heille laatimiin kysymyksiin, ja vastaukset niihin löydät täältä. Vastauksiin kannattaa tutustua etukäteen, ja samojen kysymysten esittämistä tulisi välttää Kähminnöissä sekä sääntömääräisessä kokouksessa. 

Huomioithan myös, että hallitukseen on edelleen mahdollista asettua ehdolle, vaikka ennakkokysymyksiin ei olisi vastannutkaan! 


Hei nämäkin voisivat kiinnostaa sinua!

Sunnuntaimaili 4.9.

Mukavaa sunnuntaita!  Tässä sunnuntaimailissa: 1. ABBA-sitsit 6.9. 2. Le...