Lex vuosijuhlat

Ehdota vuosijuhlatunnustuksen saajaa!

Vuosijuhlissa palkitaan ansioituneita lexiläisiä tunnustusmitaleilla ja kunniamitaleilla. Tunnustusten saamisen edellytyksenä pidetään yleistä yhdistyksen kehityksen, jatkuvuuden ja hengen kannalta merkityksellistä toimintaa yhdistystä ja sen päämääriä eteenpäin vieden. Tunnustusten myöntämisestä päättää yhdistyksen hallitus.

Vuonna 2016 kunniamitalin saivat Henriikka Tiainen, Joel Karhula, Jesse Jokinen, Sami- Petteri Seppä ja Elina Hirvonen sekä tunnustusmitalin saivat Milja Yli-Hongisto ja Ninja Heikkilä.

Nyt sinulla on mahdollisuus kertoa meille, kuka mielestäsi ansaitsee tunnustuksen tänä vuonna.Lähetä ehdotuksesi perusteluineen meille lomakkeen kautta sunnuntaihin 5.2 mennessä! Tunnustukset tullaan jakamaan vuosijuhlissa 17.3.2017.

Ehdotukset voi lähettää nettisivujen kautta, kohdasta ”Ehdota vuosijuhlatunnustuksen saajaa!”

Voit tarkistaa aikaisemmin myönnetyt tunnustukset sekä perusteet niiden myöntämiselle nettisivuilta.


Hei nämäkin voisivat kiinnostaa sinua!

Sunnuntaimaili 4.9.

Mukavaa sunnuntaita!  Tässä sunnuntaimailissa: 1. ABBA-sitsit 6.9. 2. Le...